Polska Agencja Informacyjna

Coraz więcej polskich przedsiębiorców zakłada działalność w stolicy prowincji Sichuan - Chengdu

Od czasu uruchomienia połączenia kolejowego między Chengdu a Łodzią w 2013 roku składy towarowe odbyły już ponad 450 kursów. W ostatnim czasie jednak nie służy on jedynie chińskim producentom – również polskie firmy coraz częściej korzystają z okazji, by rozpocząć działalność w stolicy prowincji Sichuan, w czym pomaga niedawno założony Konsulat RP.

Pierwszym takim przedsiębiorstwem była kielecka Hantrans zajmująca się logistyką, która otworzyła swoje biuro w czerwcu ubiegłego roku. Później udało się stworzyć niewielką galerię polskich produktów spożywczych, napojów, miodu i alkoholi cieszących się coraz większym zainteresowaniem ze strony lokalnych konsumentów. W ubiegłym miesiącu oficjalnie zarejestrowano jej działalność. Możliwe było to głównie dzięki nowemu połączeniu, ponieważ obecnie transport towarów zajmuje jedynie około 10 dni - podaje portal NBD.

Dziennikarze dodają, że polskie produkty nie ustępują jakością niemieckim, dlatego przedsiębiorcy powinni skupić się głównie na sprzedaży produktów wysokiej jakości, a także naturalnych produktów medycznych. Wiele firm jednak nadal ma problemy ze stworzeniem odpowiedniego wizerunku i znalezieniem odpowiednich platform sprzedaży.

Planuje się, że do końca 2017 roku łączna ilość kursów składów towarowych między Łodzią a Chengdu przekroczy tysiąc. 

 

Źródło: NBD