Polska Agencja Informacyjna

Rosyjska delegacja przybyła do Hawany na pogrzeb Fidela Castro Featured

29 listopada oficjalna delegacja Federacji Rosyjskiej pod przewodnictwem przewodniczącego Dumy Państwowej Wiaczesława Wołodina przybyła do Hawany na pogrzeb Fidela Castro. Jej członkowie złożyli kwiaty w kompleksie upamiętniającym poetę Jose Martiego. Jest to główne miejsce, w którym można obecnie oddać cześć zmarłemu przywódcy rewolucji kubańskiej.

Wołodin wpisał się do księgi kondolencyjnej, wystawionej w mauzoleum. - Na polecenie prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina w imieniu Zgromadzenia Federalnego i narodu rosyjskiego wyrażam najgłębsze wyrazy współczucia braterskiemu narodowi kubańskiemu w związku z odejściem Fidela Castro - napisał przewodniczący. Wołodin dodał, że zmarły kubański przywódca był zawsze sojusznikiem Rosji. - Fidel Castro był szczerym i godnym zaufania przyjacielem naszego kraju, wniósł ogromny wkład osobisty w formowanie i rozwój stosunków rosyjsko-kubańskich, opartych na przyjaźni, solidarności, szacunku i wzajemnej sympatii między naszymi narodami - podkreślił.

Na Kubie Wołodinowi towarzyszą m.in. wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Riabkow oraz wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Iwan Mielnikow.

 

 

Źródło: TASS