Polska Agencja Informacyjna

Obserwatorzy OBWE alarmują, że Ukraińcy budują nowe obiekty wojskowe w Donbasie Featured

22 stycznia obserwatorzy ze Specjalnej Misji Obserwacyjnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) poinformowali, że ukraińscy żołnierze wznoszą nowe obiekty wojskowe na terenie Donbasu, niedaleko Donieckiej Stacji Filtracyjnej. 

Zastępca szefa misji OBWE, Alexander Hug, który 21 stycznia wziął udział w inspekcji terenowej, podzielił się z dziennikarzami swoimi obserwacjami. – Będąc na terenie Donieckiej Stacji Filtracyjnej widzieliśmy, jak na obszarze, który znajduje się pod kontrolą Ukrainy, wznoszone są nowe obiekty wojskowe. Znajdują się one nie na odkrytej przestrzeni, a w miejscu, w którym można spowodować straty. Miejscowość Krutaja Bałka i Doniecka Stacja Filtracyjna tak naprawdę znajdują się pośrodku tych pozycji. Jeśli nie zatrzymamy tego procesu, sami rozumiecie, co nastąpi – powiedział Hug. Obserwator OBWE podkreślił, że w strefie konfliktu w Donbasie konieczne jest oddzielenie sił obu przeciwników.

Doniecka Stacja Filtracyjna zaopatruje w wodę miejscowości po obu stronach linii demarkacyjnej – miasta Donieck i Jasinowataja, będące w rękach prorosyjskich separatystów z Donieckiej Republiki Ludowej (DNR) oraz Awdiejewkę, Krasnogorowskę i Wierchnietoreckoje, kontrolowane przez siły ukraińskie.

 

Źródło: TASS