Polska Agencja Informacyjna

Prezydent Barack Obama o walce z terroryzmem podczas swojej kadencji

- Zamiast składać fałszywe obietnice mówiące, że możemy pozbyć się terroryzmu poprzez zrzucanie kolejnych bomb lub wysyłanie więcej wojsk, powinniśmy przyjąć szerszą perspektywę następstw zagrożenia terrorystycznego. Musimy też podjąć mądrą strategię - oświadczył prezydent Barack Obama podczas ostatniego przemówienia o polityce walki z terroryzmem. 

Prezydent Stanów Zjednoczonych podkreślił, że zagrożenie międzynarodowym terroryzmem pozostanie problemem w nadchodzących latach. Obama zaznaczył również znaczenie walki z Państwem Islamskim, które w ostatnim czasie utraciło większość kontrolowanych przez siebie obszarów, a morale wśród bojowników znacznie się obniżyły. 

Donald Trump, który niedługo zastąpi Obamę na stanowisku głowy państwa, zapowiedział zmianę polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Trump nie ogłosił jeszcze swojego kandydata na stanowisko sekretarza stanu oraz nie ujawnił strategii zwalczania ISIS. Zdaniem nowego prezydenta, Ameryka powinna przyjąć jednak metodę "nieprzewidywalności", aby wygrać walkę z terroryzmem.

 

Źródło: BBC Arabic