Polska Agencja Informacyjna

Wznowiono handel na kolumbijsko-wenezuelskiej granicy

Władze Wenezueli i Kolumbii wznowiły handel na wspólnej granicy umożliwiając przejazd pojazdów dostawczych i ciężarowych.

Minister granic Wenezueli, generał Gerardo Izquierdo Torres otwarcie przejścia dla samochodów dostawczych i ciężarowych określił jako strategiczne posuniecie dla dobra wzajemnych stosunków i warunków w przygranicznych regionach. Jose Vielma, gubernator wenezuelskiego stanu Tachira zapewnił, że granica działa w sposób legalny i uporządkowany, a przewóz towarów rozpoczyna nowy etap w postępującym otwarciu granicy. - Dzisiaj przechodzimy do kolejnego etapu, w którym towary będą poddawane rewizji w celu kontroli ich wartości i jakości oraz sprawdzenia, czy nie dochodzi do przemytu narkotyków do Wenezueli - poinformował Vielma.

Prezydenci Wenezueli i Kolumbii 11 sierpnia zdecydowali o stopniowym otwarciu wspólnej granicy, która została zamknięta przed rokiem. Ówczesna decyzja została podjęta przez władze Wenezueli i była częścią planu walki z przemytem narkotyków. Otwarcie granicy początkowo pozwoliło na pieszy transfer obywateli przez sześć dostępnych przejść granicznych.


 
Źródło: Diario de Noticias