Polska Agencja Informacyjna

Chilijska kompania naftowa kupiła amerykańską sieć stacji benzynowych

Chilijska kompania naftowa Copec należąca do grupy Angellini sfinalizowała kupno amerykańskiej sieci stacji benzynowych i sklepów Mapco. Transakcja opiewała na kwotę 535 mln USD.

 - Satysfakcjonuje nas podpisanie tej umowy i podjęcie wyzwania jakim jest "wylądowanie" na terenie Stanów Zjednoczonych - skomentował Lorenzo Gazmuri, dyrektor generalny Copec. - Wiemy, że jest to przedsięwzięcie o ogromnej skali, ale w minionych miesiącach mieliśmy okazję dogłębnie poznać lokalny inwentarz i jesteśmy przekonani, że osiągniemy sukces - podkreślił.

Gazmuri dodał, że dla Copec przedsięwzięcie oznacza "poznanie kultury o innych zwyczajach, a także przekazanie doświadczenia nabytego w Chile na rzecz funkcjonowania na najbardziej konkurencyjnym rynku świata".

Mapco to sieć sklepów i stacji benzenowych działająca w 348 punktach, głównie na terenie Tennessee, Alabamy, Georgi, a także Arkansas, Virginii i Kentucky. Poza tym zajmuje się dystrybucją paliwa do 142 stacji benzynowych zarządzanych przez inne podmioty.

 

Źródło: Agencia EFE