Polska Agencja Informacyjna

Prezydent Wenezueli: Zinstytucjonalizujemy stół negocjacyjny do 2020 roku

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zapowiedział, że zinstytucjonalizuje do 2020 roku negocjacje jakie od ponad miesiąca toczą się pomiędzy jego rządem a opozycją. W ten sposób prezydent chce uniemożliwić drugiej stronie odejście od stołu negocjacyjnego.

- Nie pozwolę, żeby odeszli od stołu. Wiecie, że mogę to zrobić, podobnie jak zobligowałem ich do podjęcia dialogu. Nie odejdą od stołu negocjacyjnego, który zinstytucjonalizujemy w 2017, 2018, 2019 i 2020 roku - zapowiedział Maduro. Prezydent zwrócił się także do opozycji, której funkcjonowanie zagwarantował.  - Dopóki my będziemy rządzić, wy będziecie istnieć. Jesteśmy demokratami, humanistami, konstytucjonalistami i pomimo tego co zrobiliście, robicie i kim jesteście, macie swoje miejsce w życiu publicznym i my będziemy to szanować. Wyłącznie sprawowanie władzy przez nas pozwala na istnienie różnych frakcji opozycyjnych - zapewnił Maduro.

Prezydent Wenezueli stwierdził również, że jeśli jego kraj będzie miał "prawicowy rząd z faszystowską ideologią" rozpocznie się "historyczny konflikt, którego konsekwencje odczuje cały kontynent".

 

Źródło: El Nuevo Herald