Polska Agencja Informacyjna

Administracja Trumpa wstrzymuje import argentyńskich cytryn

Departament Rolnictwa USA poinformował o wstrzymaniu na okres 60 dni importu cytryn z Argentyny. – Służba Inspekcji ds. Zdrowia Zwierząt i Roślin Departamentu Rolnictwa USA (APHIS/USDA – red.) zgodnie z decyzja Białego Domu od 20 stycznia 2017 roku zawiesza decyzję z 23 grudnia 2016 roku, na mocy której umożliwiono import świeżych owoców z północno-zachodnich regionów Argentyny na terytorium Stanów Zjednoczonych – czytamy w komunikacie wydanym przez ten organ kontroli.

Zdaniem Krajowej Inspekcji Jakości Produktów Rolnych (SENASA) z siedzibą w Buenos Aires działania nowej administracji polegają na „zweryfikowaniu umów wynegocjowanych przez administrację Baracka Obamy w ostatnich miesiącach. Działania te nie są wymierzone przeciwko Argentynie i dotyczą wielu krajów i produktów ostatnio objętych podobnymi umowami”.

Porozumienie, na mocy którego krajowe cytryny trafiły na teren USA po raz pierwszy od 2001 roku wypracowano dzięki wielomiesięcznym negocjacjom miedzy rządami w Buenos Aires i Waszyngtonie.

 

Źródło: Infobae