Polska Agencja Informacyjna

Nielegalny handel ludzkimi organami w Egipcie, odkryto "największą międzynarodową siatkę zajmującą się sprzedażą ludzkich narządów"

W Egipcie aresztowano lekarzy, naukowców oraz pielęgniarki oskarżone o udział w handlu ludzkimi narządami. Aresztowania dotyczą co najmniej 25 osób, wśród których znajdują się zarówno osoby zajmujące się sprzedażą, jak i potencjalni klienci. Egipskie prawo zabrania sprzedaży ludzkich narządów. 

Egipski Urząd Kontroli oskarża międzynarodową grupę złożoną z Egipcjan i innych obywateli krajów arabskich, o wykorzystywanie ubóstwa panującego w kraju i sprzedaży organów po bardzo wysokich cenach. Na stronie rządu egipskiego pojawiła się informacja, że wyżej wspomniana siatka przestępcza to "największa na świecie międzynarodowa grupa zajmująca się nielegalną sprzedażą organów". Istnieje podejrzenie, że w sprawę zamieszanych jest również kilka prywatnych szpitali i ośrodków zdrowia. W celu przeprowadzenia śledztwa, policja zarekwirowała już komputery z tych placówek.

 

Źródło: BBC Arabic