Polska Agencja Informacyjna

Zamach terrorystyczny w stolicy Somalii

Policja w Mogadiszu donosi, że co najmniej 13 osób zostało zginęło, a 12 zostało rannych w wyniku eksplozji samochodu pułapki przed jednym z hoteli w stolicy Somalii w środę 25 stycznia. Według relacji, po wybuchu uzbrojeni napastnicy wtargnęli do wnętrza hotelu.

Zdaniem kapitana Muhammada Hasina z somalijskiej policji, podczas zamachu wewnątrz obiektu znajdowały się dziesiątki ludzi, wśród których mogli przebywać również członkowie parlamentu. Policja donosi, że po wtargnięciu napastników do hotelu, pomiędzy terrorystami a ochroną doszło do wymiany ognia. Po zgromadzeniu się dziennikarzy i służb bezpieczeństwa wokół miejsca wypadku doszło do drugiego wybuchu, w wyniku którego ucierpiało co najmniej czterech dziennikarzy.

Do przeprowadzenia zamachu przyznała się organizacja terrorystyczna asz-Szabab, czyli somalijskie, radykalnie, islamistyczne ugrupowanie militarne. „Bojownicy mudżahedinów zaatakowali hotel i weszli do środka po wybuchu samochodu wypełnionego materiałami wybuchowymi”, brzmi treść oświadczenia terrorystów.

 

 

Źródło: BBC Arabic