Polska Agencja Informacyjna

Wspólna akcja chińskiej i argentyńskiej policji

W czasie zorganizowanej 13 czerwca przez argentyńską policję konferencji prasowej poinformowano, że dzięki współpracy ze służbami Państwa Środka udało się rozbić liczący 40 osób chiński gang „Pixiu” działający na terenie kraju.

Minister Bezpieczeństwa Argentyny Patricia Bullrich stwierdziła, że jest to ważne wydarzenie nie tylko dla całego kraju, ale przede wszystkim dla zamieszkującej go chińskiej społeczności. W czasie przeprowadzonej pod koniec ubiegłego tygodnia akcji przechwycono 14 pistoletów, cztery samochody osobowe, dużą ilość narkotyków oraz gotówkę o wartości około 15 000 USD. Podczas wymiany ognia rannych zostało dwóch policjantów. 9 zatrzymanych przebywa w areszcie, pozostałych 31 będzie odpowiadać z wolnej stopy.

Gang „Pixiu” działał głównie wśród chińskich przedsiębiorców, od których wymagał miesięcznych opłat w wysokości od 30 do 50 tys. USD i znany był z niespotykanego okrucieństwa. Policja rozpoczęła dochodzenie po anonimowym telefonie jednej z ofiar.

Źródło: Wspólna akcja chińskiej i argentyńskiej policji odniosła oczekiwany efekt. Dwóch policjantów zostało rannych w wymianie ognia.

http://news.ifeng.com/a/20160614/49005812_0.shtml