Polska Agencja Informacyjna

Chiński rząd będzie ściślej nadzorował obywateli udających się do zagranicznych kasyn

Chińskie władze zamierzają drastycznie zmniejszyć ilość obywateli udających się do kasyn poza krajem, ponieważ w taki sposób usiłują oni ominąć prawo i wyprowadzić z kraju olbrzymie ilości gotówki – podaje "United Daily News" i dodaje, że również skorumpowani urzędnicy próbują w ten sposób uniknąć organów ścigania.

Według "South China Morning Post" pierwszą ofiarą nowej polityki padną lokale w Singapurze, ponieważ tam trafia większość chińskich pieniędzy. – To właśnie przez to państwo wyciekają miliardy juanów rocznie i właśnie to w połączeniu ze spowolnieniem gospodarczym skłoniło władze do takiej decyzji – komentują hongkońscy dziennikarze.

Ponadto, posiadacze kart Visa bądź Mastercard obsługujących zagraniczne waluty oraz juany będą musieli za granicą zamienić je na chińską UnionPay, a to z kolei ułatwi władzom nadzór nad wypłatami gotówki. Podobne próby wyprowadzania pieniędzy zaobserwowano już wcześniej w Hongkongu i Makau, dlatego rząd chce zapobiec podobnym przypadkom poza granicami.

 

Źródło: United Daily News