Polska Agencja Informacyjna

Chiny: Lu Qi zostanie nowym prezesem Baidu Inc.

Prezes Baidu Inc. Zhang Yaqin towarzyszący obecnie prezydentowi Xi Jinpingowi w podróży do Szwajcarii oświadczył dziś, że zostanie zastąpiony przez mającego duże doświadczenie w pracy m.in. w zagranicznych przedsiębiorstwach jak Microsoft, Lu Qi. Jest to pierwszy raz w historii, kiedy wyznaczono osobę z innej firmy na tak wysokie stanowisko.

Lu jest postrzegany jako najważniejszy Chińczyk w Dolinie Krzemowej i od teraz będzie odpowiedzialny za rozwój technologiczny, opracowywanie strategii sprzedaży oraz nadzór nad tworzeniem nowych produktów. Będzie również bezpośrednio otrzymywał raporty od dyrektorów głównych działów. 

Media przypominają, że stawiająca na rozwój sztucznej inteligencji Baidu w ostatnim czasie mierzy się z dużymi kłopotami związanymi z coraz silniejszą konkurencją oraz skandalami z udziałem najwyższego kierownictwa. Pomimo tego, to nadal najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa w Państwie Środka, a jej udział w miejscowym rynku wynosi 64 proc. Po wycofaniu się, z powodu cenzury, Google popularność Baidu gwałtownie wzrosła. To także jedna z najczęściej odwiedzanych stron internetowych na świecie.

 

Źródło: Sina News