Polska Agencja Informacyjna

CCTV: W czasie chińskiego nowego roku mieszkańcy Państwa Środka muszą stawić czoła wielu problemom

Według informacji chińskich mediów w czasie 40 dni przed i po chińskim nowym roku odbędzie się aż 3 mld podróży i bez wątpienia jest to największe tego typu wydarzenie na świecie. Obecnie bierze w nim udział nie tylko 282 miliony robotników z terenów wiejskich pracujących w miastach, ale również dziesiątki milionów studentów i dobrze wykształconych pracowników.

Dla wielu osób jest to jedyny czas w roku, kiedy mogą spotkać się z najbliższymi oraz dziećmi, które przez cały czas pozostają w rodzinnych miejscowościach pod opieką dziadków. Szacuje się, że obecnie w całym kraju jest około 610 tys. takich pozbawionych rodzicielskiej troski dzieci. Innym problemem są osoby po 25 roku życia, które nadal nie są w związku małżeńskim. Telewizja CCTV donosi, że wielu z nich znajduje w internecie przybranych partnerów, z którymi wraca na kilka dni do domu, by uniknąć krytyki rodziny.

Wielu Chińczyków nie zdążyło również kupić biletu powrotnego ze względu na zbyt duże zatłoczenie na dworcach, niewydolność systemu informatycznego bądź oszustwa osób podających się za pośredników. Część z nich zmuszona jest do korzystania ze skuterów, którymi w przeciągu kilku dni pokonują nawet kilkaset kilometrów. 

 

Źródło: CCTV