Polska Agencja Informacyjna

Rozbudowa międzynarodowego lotniska Haneda

Tokijskie lotnisko Haneda zostanie poddane gruntownej renowacji z powodu planowanego zwiększenia liczby lotów w związku z organizacją przez miasto igrzysk olimpijskich w 2020 roku.

Terminal 2, który obecnie jest wykorzystywany głównie przez All Nippon Airways do realizacji lotów krajowych zostanie odnowiony razem z biurem ds. imigracji, kontrolą celną i kwarantanną, tak by mogły pomieścić większą liczbę przybywających z zagranicy turystów. Budynek zostanie zaopatrzony również w nowe sklepy i salony bezcłowe. Część bramek zamontowanych na terminalu ulegnie przekształceniu tak, by spełniała wymogi lotów międzynarodowych. Z kolei bramki do lotów krajowych zostaną przeniesione do budynku, który obecnie służy jako punkt postojowy samolotów.

Na Terminalu 1, obecnie wykorzystywanym głównie przez Japan Airlines odnowione zostaną biura do wynajęcia, poczekalnie oraz pole golfowe. Rozbudowany zostanie także parking tak by pomieścić kolejne 500 samochodów, a nazwa obecnego terminalu międzynarodowego zostanie zmieniona na Terminal 3.

 

Źródło: KYODO