Polska Agencja Informacyjna

Do Aleppo wyleciał oddział rosyjskich saperów, którzy mają rozminować wyzwolone od bojowników ISIS dzielnice miasta Wyróżniony

Ministerstwo Obrony Narodowej Federacji Rosyjskiej poinformowało 2 grudnia o wysłaniu do Syrii oddziału rosyjskich saperów. Rosyjscy żołnierze mają się zająć rozminowywaniem tych dzielnic Aleppo, które do tej pory zostały uwolnione od bojowników tzw. Państwa Islamskiego (ISIS).

"Oddział frontowy międzynarodowego centrum przeciwminowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej wyleciał do Syrii, aby wziąć udział w humanitarnym rozminowywaniu wyzwolonych od bojowników wschodnich dzielnic Aleppo", brzmi komunikat na stronie internetowej resortu. Według rosyjskiego MON oddział saperów jest wyposażony w nowoczesny sprzęt i ma psy, specjalnie wyszkolone do wyszukiwania ładunków wybuchowych.

30 listopada szef Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej generał – pułkownik Siergiej Rudskoj poinformował, że rozminowywaniem Aleppo zajmie się oddział złożony z ponad 200 rosyjskich żołnierzy.

 

Źródło: TASS