Polska Agencja Informacyjna

W Moskwie spotkają się ministrowie spraw zagranicznych Rosji i Japonii Wyróżniony

Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow 3 grudnia spotka się w Moskwie ze swoim japońskim odpowiednikiem, Fumio Kishidą. Informację o spotkaniu obu ministrów podała rzeczniczka rosyjskiego MON Maria Zacharowa.

– 3 grudnia w Moskwie odbędzie się spotkanie ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa z ministrem spraw zagranicznych Japonii Fumio Kishidą. Podczas rozmowy kompleksowo omówiony zostanie dwustronny program obrad. Spotkanie ministrów będzie etapem końcowym przygotowań do zbliżającej się wizyty prezydenta Rosji w Japonii – powiedziała Zacharowa.

Ławrow i Kishida będą rozmawiać przede wszystkim na temat możliwości podpisania układu pokojowego pomiędzy Rosją a Japonią w sprawie Wysp Kurylskich. Dyplomaci zamierzają także poruszyć kwestie związane w wojną w Syrii, sytuacją na Ukrainie i agresywnymi działaniami Korei Północnej.

Wcześniej japoński minister rozmawiał o możliwości podpisania rosyjsko-japońskiego porozumienia pokojowego z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem. 15 grudnia Putin wybiera się z oficjalną wizytą do Japonii.

 

Źródło: Gazeta.ru