Polska Agencja Informacyjna

Nowo mianowany ambasador USA w Chinach wierzy, że możliwe jest stworzenie nowego typu relacji między obydwoma krajami Wyróżniony

Nowy ambasador Stanów Zjednoczonych w ChRL Terry Branstad w niedawnym wywiadzie udzielonym rządowej agencji informacyjnej Xinhua z okazji obchodów chińskiego nowego roku stwierdził, że będzie działał na rzecz rozwiązania istniejących problemów oraz zbliżenia obu narodów.

Zajmujący wcześniej stanowisko gubernatora stanu Iowa Branstad przyznał, że istnieje wiele spornych kwestii, lecz "wierzy w mądrość chińskich przywódców" i jest przekonany, że dzięki konstruktywnemu dialogowi uda się pokonać trudności i stworzyć nowe, bardziej sprawiedliwe warunki współpracy.

Konsul ChRL w Chicago Hong Lei dodał, że kooperacja między dwoma największymi gospodarkami świata jest niezwykle ważna nie tylko dla obu krajów, ale również całego świata.

Już w grudniu ubiegłego roku Lu Kang, rzecznik chińskiego MSZ nazwał Branstada "starym przyjacielem Chin", który z pewnością przyczyni się do poprawy stosunków między Waszyngtonem a Pekinem.

 

Źródło: Xinhua