Polska Agencja Informacyjna

350 firm uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Tekstylnych w Polsce

350 firm uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Tekstylnych w Polsce

W dniach 17-19 listopada w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbyły się Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile. Do Polski przyjechało ok. 350 firm z całego świata (m.in. producenci i importerzy tkanin, dzianin, maszyn i dodatków).

Oprócz producentów z Polski byli przedstawiciele firm z Włoch, Francji, Turcji, Chin, Indii, Bangladeszu, Tajwanu, Portugalii, Danii, Niemiec, Czech, Słowacji, Uzbekistanu, Grecji, Holandii, Białorusi, Estonii, Nigerii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

Specjaliści z Politechniki Łódzkiej, Świata Druku i ITT Certex prowadzili warsztaty i szkolenia, m.in. na temat oceny materiałów tekstylnych, druku sublimacyjnego czy trendów i innowacji we włókiennictwie.

Jak przekonują organizatorzy podczas targów doszło do wielu kontraktacji i transakcji handlowych. Podczas Targów wręczono również nagrody Diamentów Fast Textile dla najlepszych firm tekstylnych. Najlepszym zagranicznym wystawcą została turecka Meridyen.

Targi odwiedzili także uczniowie i studenci z całego województwa, którzy mieli szansę poznać przemysł odzieżowy. W ciągu trzech dni na imprezę przybyło 24 tys. zainteresowanych odwiedzających.

Czwarta edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych odbędzie się w Ptak Warsaw Expo w dniach 16-18 listopada 2017.