Polska Agencja Informacyjna

Czy alkohol będzie dozwolony na Mistrzostwach Świata Piłki Nożnej 2022 w Katarze?

- Piwo nie będzie zakazane podczas MŚ Piłki Nożnej 2022 w Katarze - cytuje środową wypowiedź sekretarza generalnego FIFY portal Gulf News. - Jeszcze w tym momencie nie rozpoczęły się negocjacje, co się stanie w przypadku zakazu serwowania jakiegokolwiek alkoholu na stadionie - mówi sekretarz.

Na arabskich portalach informacyjnych można jednak przeczytać, że podczas zawodów obowiązywać będzie zakaz spożywania alkoholu. Zgodnie ze słowami sekretarza generalnego Wyższej Komisji Dziedzictwa i Projektów Hasana Al-Zawadi, podczas organizacji MŚ Piłki Nożnej 2022, Katar zakazuje spożywania alkoholu na ulicach, w miejscach publicznych, a nawet na stadionach. - W oparciu o nasze wartości, tradycje i kulturę, osobiście jestem przeciwny obecności alkoholu na stadionach i w miejscach publicznych. Takie też było od początku stanowisko Wyższej Komisji i zostało to wielokrotnie zakomunikowane w światowych i lokalnych mediach - dodał Al-Zawadi.

Embargo na alkohol w Katarze może doprowadzić do konfliktu pomiędzy państwem organizującym imprezę a Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. Okazuje się, że Budweiser, czyli spółka produkująca piwo, jest jednym z głównych sponsorów FIFA.

 

Źródło: Akhbar Alaan