Polska Agencja Informacyjna

Otwarcie Dubajskiego Kanału Wodnego

W tym tygodniu w Dubaju otworzono ekskluzywny Dubajski Kanał Wodny, w którego skład wchodzą świecące łuki, wodospady i sześciokilometrowa trasa spacerowa. Władca Dubaju Shaikh Hamad bin Muhammad bin Rashid Al-Maktoum ujawnił, że realizacja projektu kosztowała 2,7 mld dirhamów. 

Na obiekt składa się 80 tys. metrów powierzchni z dostępem do obiektów użytku publicznego, w tym wspomniana wcześniej trasa spacerowa, trzykilometrowa trasa do biegania i ścieżka rowerowa o długości 12 km. W planach jest również budowa innych miejsc rekreacyjnych i handlowych oraz restauracji i hoteli. Obiekt oferuje nowy sposób poruszania się wokół miasta, co niewątpliwie jest największą atrakcją Kanału Wodnego. Od tej chwili mieszkańcy i turyści mogą korzystać z promów, wodnych taksówek i luksusowych jachtów, które będą pływać z Deira i Bur Dubai w kierunku Jumeira i Business Bay.

Koszt biletu na prom w Dubajskim Kanale Wodnym waha się pomiędzy 15 a 25 dirhamami. Z kolei wynajęcie wodnej taksówki to koszt rzędu od 55 do 205 dirhamów.

 

Źródło: Emarat Al-Youm