Polska Agencja Informacyjna

Arabia Saudyjska: Obiekt wybudowany przez giganta naftowego Saudi Aramco zniszczony z powodu złych warunków atmosferycznych. Minister energetyki przeprasza

Zła pogoda i obfite opady deszczu w piątek wieczorem uniemożliwiły uruchomienie projektu we Wschodniej Prowincji (Arabia Saudyjska) przez naftowego giganta Saudi Aramco. W inauguracji projektu miał wziąć udział król Salman.

Intensywne opady  spowodowały wyciek wody do Centrum Światowej Kultury Króla Abdel Aziza. Obiekt ten został zaprojektowany w celu promowania rozwoju kultury w Królestwie, zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym. Po zakończeniu prac obiekt będzie posiadał mieszczące niemal tysiąc osób audytorium, kino, bibliotekę, sale wystawowe, muzeum i archiwum. Budowa Centrum o powierzchni 100 tys. metrów kwadratowych rozpoczęła się w roku 2008 z inicjatywy Saudi Aramco. 

Zdarzenie wywołało falę krytyki wśród obserwatorów twierdzących, że budynek, który miał zostać uroczyście otworzony przez samego króla, nie jest w stanie przetrwać opadów deszczu. W związku z zalaniem obiektu, zostanie wszczęte dochodzenie, a osoby odpowiedzialne za zaniedbania zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Saudyjski minister energetyki Khaled Al-Falih przeprosił w swoim imieniu oraz imieniu Saudi Aramco, gości przybyłych na ceremonię otwarcia Centrum.

 

Źródło: Al-Hayat