Polska Agencja Informacyjna

Kuwejt odpowiada na krytykę Human Rights Watch w związku z intensyfikacją kar śmierci w państwie

Kuwejt odrzuca międzynarodową krytykę, odnoszącą się do realizacji siedmiu wyroków kary śmierci w państwie. Władze podkreślają, że wszystkie inne drogi prawne zostały w tych przypadkach wyczerpane. Organizacja Human Rights Watch stwierdziła w ostatnich dniach, że decyzja Kuwejtu wskazuje na tendencję radykalizacji państw Zatoki w kierunku wymierzania kary śmierci.

– Wykonanie kary śmierci na siedmiu osobach skazanych za morderstwo było zgodne z kuwejckim kodeksem karnym – odpowiada na zarzuty Kuwejt. – Wyroki kary śmierci zostały wydane przez sąd w przypadkach morderstw popełnionych z premedytacją, a kara została zrealizowana po wyczerpaniu wszelkich innych rozwiązań prawnych – tłumaczy Ghanim Al-Ghanim. asystent ministra spraw zagranicznych ds. prawnych.

Skazani, wśród których znajdowało się czterech mężczyzn i trzy kobiety, pochodzili z Kuwejtu, Egiptu, Bangladeszu, Filipin oraz Etiopii. Aresztowani byli oskarżeni o popełnienie morderstwa z premedytacją, gwałt oraz kradzież. Kara została wykonana przez powieszenie.

 

 

Źródło: Gulf News