Czy montaż regałów magazynowych jest trudny?
Każdy zakład produkcyjny potrzebuje miejsca na składowanie swoich wyrobów, dlatego na rynku można spotkać rozmaite konstrukcje, pozwalające optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Oferta jest niezwykle bogata, dlatego każda firma czy centrum logistyczne znajdą odpowiednie półki, dopasowane do ich oczekiwań. Chcesz wiedzieć, jakie ich rodzaje są w sprzedaży? Zapoznaj się z dalszą treścią artykułu!
Jakie regały magazynowe są na rynku?
Pragnąc jak najlepiej zagospodarować przestrzeń magazynową w swoich firmach, przedsiębiorcy chcą kupić funkcjonalne i możliwie proste regały magazynowe z montażem. Na rynku jest wiele systemów do składowania różnych towarów, które mogą być obsługiwane ręcznie lub za pomocą wózków widłowych. Są to systemy paletowe:
- rzędowe,
- wjezdne,
- przejezdne,
- przepływowe,
- Push-Back,
- wspornikowe do dłużyc,
- półkowe
i wiele innych. W tak bogatym asortymencie każdy zamawiający znajdzie odpowiadający mu produkt.
Budowa regałów magazynowych
Wszystkie wspomniane wyżej systemy magazynowania mają taką samą konstrukcję podstawową. Ich ramy, czyli pionowe słupki i poprzeczne belki zwane trawersami, wykonane są profili zamkniętych o odpowiedniej grubości. Całość zabezpieczana i stabilizowana jest za pomocą specjalnych zaczepów z zawleczkami. Sprzedawca dopasowuje przekroje profili do oczekiwań zamawiającego oraz do ciężaru towarów, jakie mają być składowane na regałach.
Jakie regały dla branży spożywczej?
W dziedzinie przemysłu zajmującego się produkcją żywności bardzo istotna jest odpowiednia rotacja produktów ze względu na datę ważności. Dlatego najchętniej do takich zakładów wybierane są systemy magazynowe przepływowe typu FiFo, czyli zgodne z zasadą: pierwsze weszło, pierwsze wyszło (First in, First out). Dzięki temu żadna paleta z artykułami z krótką datą przydatności do spożycia nie zawieruszy się w magazynie. Bez względu na to, jaki rodzaj regału Cię interesuje, zajrzyj na stronę, gdzie znajdziesz bogaty wybór różnych systemów!