Brodzik głęboki – kiedy to dobra opcja?

Brodzik głęboki – kiedy to dobra opcja?

Płytki? A może głęboki? To, jaki powinien być brodzik, często stanowi sporą zagwozdkę dla osób, które urządzają swoją łazienkę i dobierają armaturę. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i trudne do przecenienia w określonych okolicznościach zalety. Jakie korzyści daje głębsza podstawa prysznica? Sprawdź to poniżej.

Kiedy nie masz wanny…

Niektórzy decydują się postawić kabinę prysznicową mimo tego że w łazience stoi już wanna. Wszak nie zawsze chodzi o to, by po prostu się umyć. Niekiedy pojawia się ochota, by wziąć dłuższą kąpiel i cieszyć się chwilą. Na brodzik głęboki natomiast często stawiają osoby decydujące się zamontować tylko prysznic. Oprócz tego, że trudniej dzięki niemu zachlapać łazienkę, to ma on szereg innych zalet, jakie poznasz w dalszej części artykułu.

… a musisz wyprać coś ręcznie…

Teoretycznie da się to zrobić w misie. Jednak głębszy model z jednej strony – pomieści więcej ubrań, jakie trzeba namoczyć lub uprać ręcznie, a z drugiej – jest po prostu przy tym wygodniejszy. Możesz więc zakorkować odpływ, nalać wody, dodać płynu i komfortowo uprać zabrudzone rzeczy. Ponadto – gdy już skończysz, głęboki brodzik będzie łatwiejszy w umyciu niż misa. Zwykle trzeba go tylko opłukać, by pozbyć się osadów czy innych zabrudzeń.

… lub masz małe dziecko czy zwierzaka

Takie rozwiązanie niesie ze sobą ogromne korzyści jeśli masz małe dziecko. Nie musisz kupować żadnej dodatkowej wanienki, by je kąpać. Kładziesz jedynie specjalną matę antypoślizgową, napuszczasz wody (głębsze modele brodzików mają nawet do 30 cm wysokości krawędzi od dna misy) i możesz wygodnie umyć swojego malucha. Dodatkowo często są one wyposażone w siedziska, więc np. starsza pociecha wygodnie usiądzie podczas prysznica.

Świetnie się to sprawdza również w przypadku posiadania zwierzaków domowych. Z jednej strony – futrzakowi ciężej będzie uciec przez wyższy brzeg. Z drugiej zaś – jego mycie będzie bardziej komfortowe.

Czy głęboki brodzik to zawsze dobra opcja?

Są pewne okoliczności, gdy lepiej postawić na brodzik płytszy. Tyczy się to w sytuacji, gdy brakuje miejsca w łazience. Głębszy wszak zajmuje więcej przestrzeni. Ponadto model z wyższymi brzegami może stanowić utrudnienie dla osób starszych lub z ograniczoną mobilnością. W pozostałych przypadkach – warto rozważyć zakup głębokiego brodzika.