Czy możliwe jest zamówienie regałów magazynowych z montażem?

Czy możliwe jest zamówienie regałów magazynowych z montażem?

W wielu miejscach, gdzie odbywa się składowanie czy sortowanie towarów, niezbędne są odpowiednie półki. Często są to bardzo wysokie konstrukcje, pomiędzy którymi poruszają się wózki widłowe. Dlatego muszą być one profesjonalnie zainstalowane, aby nawet w przypadku zahaczenia o nie takiej maszyny nie przewróciły się. Kto może dokonać instalacji? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy tekst!

Rodzaje regałów magazynowych

Każde przedsiębiorstwo ma nieco inne wymagania jeśli chodzi o półki, na których składuje swoje produkty. Jednym wystarczą proste i najczęściej spotykane w różnych magazynach, uniwersalne systemy paletowe, inni potrzebują wyrobów specjalnego przeznaczenia. Wszyscy jednak chcą, aby dystrybutor miał w ofercie kompleksową usługę, tzn. nie tylko  regały magazynowe, montaż i dostawę, ale też zaprojektował je zgodnie z potrzebami branży. Wówczas zleceniodawcy są pewni, że polecane im produkty będą bezpieczne i posłużą przez wiele lat. Najprościej jest podzielić te systemy na statyczne i dynamiczne.

Najczęściej używane regały magazynowe

W bardzo wielu przedsiębiorstwach popularnością cieszą się statyczne systemy paletowe, obsługiwane za pomocą wózków widłowych lub ręcznie. Są cenione ze względu na to, że mają prostą konstrukcję i można na nich przechowywać towary o różnych kształtach i wielkościach, na paletach lub luzem. Ten rodzaj regałów dzieli się na:

  • półkowe
  • rzędowe,
  • wjezdne,
  • przejezdne,
  • przepływowe,
  • Push-Back.

W sprzedaży są również regały magazynowe wspornikowe do składowania dłużyc i antresole.

Z jakich elementów regały te są zbudowane?

Chociaż mają podobną budowę, różnią się przekrojami profilów i belek wykorzystanych w konstrukcji ram i trawersów. Rodzaje i wymiary tych elementów są ściśle dostosowane do potrzeb firmy zamawiającego. Pod uwagę brana jest oczekiwana waga towarów, które mają być składowane na półkach. Jeżeli szukasz odpowiednich regałów do swojej firmy, odwiedź stronę i wybierz produkt odpowiadający Twoim potrzebom.