Czy na rynku są dostępne regały magazynowe z montażem?

Czy na rynku są dostępne regały magazynowe z montażem?

Prowadząc firmę logistyczną, zakład produkcyjny czy sklep i szukając optymalnych systemów magazynowania, zainteresuj się poniższym artykułem. Pomoże Ci on dobrać odpowiednie rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. Sprawdź, które będzie najodpowiedniejsze dla Twojego przedsiębiorstwa.

Na co zwrócić uwagę wybierając system magazynowania?

Wszystko zależy od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju działalności i oczywiście produktów, które mają być składowane. Z pewnością inny regał będzie potrzebny dla produktów o dużej masie, które nie są opatrzone datą przydatności do użytku, a inny dla łatwo ulegających zepsuciu artykułów spożywczych. Na szczęście rynek jest bardzo bogaty i w wielu firmach można liczyć nie tylko na sprzedaż, ale też na fachowe doradztwo oraz profesjonalny montaż regałów magazynowych.

Jakie rodzaje regałów sprawdzą się np. w firmie zajmującej się logistyką?

Wszystko zależy od rodzaju obsługiwanych produktów, modelu ich rotacji czy np. konieczności dostępu do pojedynczej sztuki. Ważny jest również sposób obsługi. W takich przedsiębiorstwach liczy się czas, a zatem najczęściej wykorzystuje się tam wózki magazynowe. Do takich miejsc najodpowiedniejszym wyborem będą systemy paletowe, wśród których rozróżnia się m.in. regały:

  • rzędowe — pozwalające na składowanie towaru w układzie prostopadłym lub równoległym,
  • wjezdne i Push-Back — zgodne z zasadą: ostanie weszło, pierwsze wyszło,
  • przepływowe — zgodne z zasadą: pierwsze weszło, pierwsze wyszło.

Ostatnie z rozwiązań jest idealne dla produktów z terminem ważności.

Jakie rozwiązania można zaoferować małym magazynom czy niedużym sklepom?

W takich firmach najczęściej przechowuje się artykuły niespaletyzowane o niedużych gabarytach, a obsługa jest ręczna, dlatego rozsądnym wyborem są systemy półkowe. Na ogół są one wykonywane na indywidualne zamówienie, co pozwala dopasować je do faktycznych potrzeb. Reasumując, każdy przedsiębiorca znajdzie firmę, która sprosta jego oczekiwaniom. Przejrzyj oferty dystrybutorów i znajdź regały do swojej firmy.