Czym są gadżety BDSM?

Czym są gadżety BDSM?

Zwiększone zainteresowanie rekwizytami wykorzystywanymi podczas erotycznych zabaw w stylu Bondage, Domination, Subbission i Masochizm nastąpiło po publikacji książek oraz nagraniu takich filmów jak „50 twarzy Greya” czy „365 dni”. W szczególności kobiety zaczęły jasno określać własne potrzeby seksualne wobec swoich partnerów, poszukując dodatkowych doznań poprzez użycie różnego rodzaju gadżetów erotycznych. Sprawdź, czym charakteryzują się akcesoria BDSM.

Na czym polega BDSM?

Osoby, które są już znudzone rutyną zbliżeń seksualnych ze swoim partnerem, mogą zastanowić się nad wprowadzeniem do intymnej relacji nieco pikanterii w postaci sadomasochistycznych zabaw. Trzeba jednak pamiętać, że gadżety BDSM znacznie różnią się od tradycyjnych akcesoriów erotycznych, dlatego osoby początkujące mogą najpierw wypróbować klasykę, tj. wibratory, masażery czy pierścienie erekcyjne i kulki waginalne, aby w późniejszym czasie wejść na nieco inny poziom doznań. 

Warto również wyjaśnić nazwę „BDSM”, stanowiącą skrót od następujących angielskich słów:

  • bondage – skrępowanie,
  • discipline – dyscyplina,
  • sadism – sadyzm,
  • masochism – masochizm.

Jakie akcesoria BDSM można znaleźć w sex-shopach?

Największy wybór akcesoriów typu BDSM jest dostępny w ofercie sklepów online. Klienci chętnie korzystają z zakupów wysyłkowych również ze względu na krótki czas dostawy i brak uczucia skrępowania. Oczywiście, tak jak ma to miejsce w stacjonarnym punkcie, zamawiający może skorzystać z pomocy sprzedawcy, pisząc do niego wiadomość e-mail (to znacznie dyskretniejszy i mniej stresujący sposób konsultacji niż rozmowa w cztery oczy). Najczęściej w asortymencie sklepu z gadżetami typu BDSM można znaleźć takie propozycje jak kajdanki, kneble erotyczne, obroże, linki, pejcze, klipsy oraz koła kolczaste.

O czym pamiętać podczas zabaw erotycznych w stylu BDSM?

Podczas kontaktów seksualnych z wykorzystaniem zabawek i akcesoriów BDSM należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo oraz stawianie granic, jeśli doznania są zbyt intensywne, a stosowane nowe techniki powodują ból czy wywołują strach. Przyjęło się, że partnerzy wspólnie określają hasło, po którego wymówieniu druga strona zaprzestaje wykonywania określonej czynności. Bez względu na doświadczenie czy chęć spełnienia własnych fantazji, partnerzy powinni pamiętać o wzajemnym szacunku i ustaleniu wspólnych, akceptowalnych dla obu stron zasad.