Jak dobrać tort do okazji? Poznaj 3 praktyczne porady!

Zawsze warto uczcić wyjątkowe chwile w życiu. Jednym z najlepszych sposobów na uświetnienie takich momentów jest przygotowanie lub zakup odpowiedniego tortu. Jak jednak dobrać go stosownie do okazji? Na co warto zwrócić uwagę, szukając inspiracji? Poznaj kilka wskazówek pomocnych przy znalezieniu właściwego rozwiązania.

1. Tort urodzinowy, jubileuszowy, weselny…?

Zastanów się, co świętujecie. Czy mają to być urodziny bliskiej osoby? Czy też obchodzicie wyjątkowy jubileusz? Okrągłe rocznice ślubu, chrzciny… jest wiele okazji, kiedy warto upiec lub zainwestować w stosowne torty. Określenie, na jaką okazję poszukujesz takiego wyrobu cukierniczego, pomoże Ci dobrać produkt. Różne okazje określają nie tylko wzór ciasta, ale i m.in. jego wielkość. Wszak np. wypieki weselne są znacznie większe niż – przykładowo – urodzinowe, chyba że to małe prywatne święto obchodzi się wyjątkowo tłumnie.

2. Odpowiedni smak to podstawa!

Kolejna istotna kwestia to właściwy smak wypieku. Jeśli to tort urodzinowy – najważniejsze, aby smakował on przede wszystkim solenizantowi. W przypadku zaś, gdy jest to wyrób na inne okazje – trzeba znaleźć pewne kompromisy i sięgać po uniwersalne rozwiązania. Trudno bowiem np. trafić w gust większej grupy ludzi. Dlatego w takich sytuacjach najlepiej kierować się popularnymi smakami, docenianymi przez wielu. Wówczas zyskuje się pewność, że większości ciasto to będzie odpowiadać.

3. Weź pod uwagę alergie pokarmowe lub preferencje

Jeśli bawicie się w nieco mniejszym gronie, z pewnością wiesz mniej więcej, kto co może jeść i jaką ma filozofię żywienia. Zwróć uwagę w szczególności na alergie pokarmowe. Najczęściej zdarzają się te związane z laktozą i orzechami. Na szczęście – jest wiele przepisów bez takich produktów w składzie. Co więcej – jeśli masz wśród gości wegan – znajdą się także torty i dla nich! 

Tort własny czy z cukierni?

Upieczenie dobrego ciasta, które pięknie się prezentuje i dobrze smakuje, to sztuka. Dlatego nawet najwięksi zapaleńcy cukiernictwa często decydują się skorzystać z pomocy zewnętrznych dostawców. Jeśli i Ty chcesz postąpić podobnie – wybierz cukierników mających doświadczenie i wiedzę. Dzięki temu tort na pewno będzie wszystkim smakować.