Jak wybrać hak holowniczy do samochodu?

Podczas przeprowadzki, w czasie podróży, przy większych zakupach… Istnieją różne sytuacje, gdy w samochodzie przydaje się hak holowniczy. Często bywa tak, że o jego przydatności właściciel pojazdu przekonuje się w momencie, gdy potrzebuje go na „wczoraj”. Warto więc działać zawczasu! A jak dobrać ten element do auta? Sprawdź to teraz!

Hak montowany na stałe czy demontowany?

Wpierw zastanów się, jaki hak holowniczy w ogóle będzie Ci potrzebny. Choć rozróżnia się go według różnych kategorii (w tym m.in. na amerykańskie i europejskie – kulowe), to najważniejsze to, czy ma być on montowany na stałe, czy demontowany. W pierwszym przypadku przyczepia się go trwale za pomocą śrub. To starsze rozwiązanie i, choć wciąż popularne, nie jest zgodne z normami europejskimi. Co więcej – może zasłaniać inne ważne elementy auta, w tym światła przeciwmgielne, co często kończy się mandatem.

Dlatego lepiej wybrać model demontowany. Są to produkty zgodne z przepisami UE, dzięki czemu ani podczas przekraczania granic, ani kontroli drogówki nie wystąpią żadne kłopoty. Co istotne – zakłada się je wyłącznie na czas użytkowania, co znacznie wpływa na estetykę pojazdu.

Hak a samochód?

Należy pamiętać, że haki holownicze muszą być dostosowane do auta. Trzeba więc wziąć pod uwagę m.in. markę, czy to audi, czy VW, model oraz rocznik samochodu. Część ta powinna być także dopasowana do tego, czy jest to np. sedan, czy combi. Dużą rolę przy zakupie tych produktów odgrywa też napęd – do modeli 4×4 są wytwarzane inne moduły niż do pozostałych.

Jakie elementy jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Uwzględniając powyższe informacje, z pewnością łatwiej Ci będzie wybrać odpowiedni komponent. Choć na rynku dostępne są również uniwersalne rozwiązania, to pamiętaj, że hak do audi , stworzony z myślą o konkretnym modelu, zawsze będzie lepiej dopasowany. Na szczęście, dzięki specjalnym formularzom, dobór tego elementu będzie łatwy i szybki.