Kiedy warto zastosować wcierkę do włosów?

Kiedy warto zastosować wcierkę do włosów?

W sklepach można znaleźć ogromny wybór różnego rodzaju kosmetyków. Duża część z nich przeznaczona jest do pielęgnacji włosów, a zapotrzebowanie na nie jest duże. Obecnie wiele pań zmaga się z problemami z tym atrybutem swojej urody. Czy stosowanie tzw. wcierek może pomóc? Sprawdź!

Czym jest wcierka do włosów?

Określenie to, wcześniej stosowane jako potoczne, już na stałe weszło do słownika. Chodzi tu o odżywkę przeznaczoną nie do nakładania na włosy, a do wcierania w skórę głowy. Takie produkty mają różne nazwy nadawane przez producentów, bywają nazywane na przykład lotionami czy tonikami, występują też w większych buteleczkach, często z atomizerem, lub w ampułkach. Mają wodnistą konsystencję i często wykonane są na bazie alkoholu, składając się przede wszystkim z wyciągów roślinnych, zwłaszcza ziołowych.

Dla kogo są wcierki?

Po produkty tego rodzaju powinny sięgać osoby, które chcą silnie odżywić swoje włosy już na etapie wzrostu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że są one martwą tkanką, zatem odżywianie ich za pomocą nakładanych na długości odżywek kremowych i masek jest tak naprawdę niemożliwe —  w ten sposób tylko się je zmiękcza, wygładza i nabłyszcza, co daje złudzenie odżywienia. Chcąc swoje włosy realnie wzmocnić, zagęścić, zahamować ich wypadanie i stymulować wzrost, trzeba sięgnąć po preparat, który wciera się w skórę głowy. Warto przy tym wiedzieć, że wcierka do włosów tak naprawdę nie powinna być nakładana na włosy, ponieważ zazwyczaj je wysusza —  tak działają alkohol i wyciągi ziołowe.

Po tego rodzaju produkty warto zatem sięgnąć w przypadku:

  • wypadania włosów,
  • zahamowania ich wzrostu,
  • osłabienia,
  • przerzedzenia.

Zwykle użytkowniczki decydują się na kurację uderzeniową, stosując taki preparat przez kilka tygodni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by tego rodzaju odżywki stosować stale. Jest to też dobry sposób na tonizowanie skóry głowy, zwalczenie łupieżu i nadmiernego przetłuszczania.

Wcierka na każdy problem

Stosowanie takich produktów jest dobrym uzupełnieniem dla pielęgnacji z użyciem klasycznych odżywek i masek, a nawet stanowi skuteczniejsze rozwiązanie. Warto więc po nie sięgać.