Kto może zamówić tablice rejestracyjne u ich producenta?

Kto może zamówić tablice rejestracyjne u ich producenta?

Każdy posiadacz samochodu czy motocykla po zakupie pojazdu musiał odwiedzić wydział komunikacyjny w odnośnym urzędzie, aby zdobyć unikatowe znaki identyfikacyjne. Ale czy wielu właścicieli zadało sobie pytanie, kto je produkuje? Zapoznaj się z tekstem zamieszczonym poniżej i znajdź odpowiedź.

Jakim zasadom podlega produkcja tablic rejestracyjnych?

Właściciele pojazdów doskonale wiedzą, że oznakowania takiego nie można kupić na rynku. Ich przydzielanie, oczywiście za odpowiednia opłatą, leży w gestii odpowiednich urzędów. Te zaś zamawiają je w firmach, które otrzymały pozwolenie na produkcję i zostały wpisane do rejestru przedsiębiorców trudniących się ich wytwarzaniem. Tablice rejestracyjne produkowane są w zgodzie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i mają określoną formę i kształt. W zależności od tego, czy mają być montowane na samochodach, czy na motocyklach, różnią się też kształtem.

Jakie warunki musi spełniać firma produkująca te oznakowania?

Zanim przedsiębiorca dostanie koncesję, sprawdza się jego niekaralność i wiele innych aspektów dotychczasowej działalności. Firma musi też być wyposażona w odpowiednie zaplecze techniczne. Dopiero wówczas dostaje pozwolenie nie tylko na produkcję surowych tablic, ale też na:

  • tłoczenie numerów,
  • sprowadzanie z zagranicy odpowiednich materiałów,
  • gospodarowanie materiałami.

Zamówienia na te artykuły mogą składać urzędy oraz inni producenci, którzy trudnią się tłoczeniem numerów. Urzędy otrzymują gotowe tablice z numerami rejestracyjnymi, podczas gdy firmy tłoczące numery kupują surowe wyroby.

Z jakich materiałów wytwarza się tablice rejestracyjne?

Aby produkty te były solidne, odporne na niekorzystne czynniki i zabezpieczone przed falsyfikacją, stosuje się w produkcji rozmaite materiały i technologie. Przede wszystkim wykorzystuje się różne rodzaje aluminium, np.:

  • chromianowane,
  • anodyzowane,
  • lakierowane,
  • mill-finish, 

a także folie odblaskowe i termotransferowe w wielu kolorach i odmianach, na które można nanosić nadruki różnymi metodami, hologramy, znaki laserowe i wiele innych zabezpieczeń. Dzięki temu wytwarzane tablice rejestracyjne są nie tylko bezpieczne, ale też efektowne wizualnie.

Jak mocuje się takie tablice do pojazdów?

Większość producentów wytwarza również bezpieczne i niezwykle efektowne ramki do tablic w wielu kolorach i rodzajach wykończenia. Jeśli chcesz odmienić wygląd swojego samochodu, sprawdź w sieci, kto sprzedaje takie wyroby i dokonaj zakupu.