TOP 5 najlepszych robotów kuchennych 2022 ranking

Istnieje wiele przydatnych gadżetów do kuchni. Do zdecydowanie najbardziej użytecznych akcesoriów należy robot kuchenny. Sprzęt ten wyręcza zawodowych, jak i amatorskich szefów kuchni w wielu czynnościach, oszczędzając czas i pracę. Jednak jaki model jest najlepszy? Poznaj ranking TOP 5 urządzeń do zastosowania domowego!

1. Kenwood Chef XL Titanium KVL8300S

Prezentowany model to aktualnie top-of-the-top. Jeśli uwielbiasz pracować w kuchni, powinieneś wybrać właśnie ten robot kuchenny! Opinie użytkowników o nim są w przytłaczającej większości pozytywne. Czemu? Mocny 1700-watowy silnik, mnóstwo dodatkowych akcesoriów, bardzo duża misa z podświetleniem z góry, trzy gniazdka nasadek… To tylko część zalet, jakie ma ten sprzęt. Dodatkowo producent zapewnia dożywotnią gwarancję na trzy mieszadła, a na jego stronie można znaleźć przepisy, w przypadku których Kenwood Chef XL Titanium spisze się wprost doskonale.

2. MPM MRK-11/B

Jakość w parze ze znakomitą ceną? Ten sprzęt to najlepszy robot kuchenny dla mniej wymagających. 800-watowy silnik w zupełności wystarczy dla każdego, kto lubi szybko i sprawnie przygotować posiłki i nie spędzać w kuchni zbyt wiele czasu. Urządzenie to ma wydajny blender, mikser, a także szereg akcesoriów do ciast, w tym mieszadło i trzepaczkę do piany. Nie zabrakło w nim również malaksera, pozwalającego szybko zetrzeć poszczególne składniki. Prezentowany robot kuchenny MPM to świetne rozwiązanie w niskiej cenie, a pozytywnie opinie o nim są najlepszym świadectwem.

3. Bosch MUM58259

Prezentowany ranking byłby niepełny, gdyby nie uwzględnić w nim modelu Bosch MUM58259. To niedrogi, a jednocześnie niesamowicie wydajny sprzęt. 1000 W, metalowa misa o pojemności 3,9 L, malakser, 3 mieszadła do ciasta, do tego jeszcze maszynka do mięsa, wyciskarka… W cenie około 1200 złotych (w takiej znajdziesz go m.in. w sklepie NEONET) otrzymuje się naprawdę wiele! Przy tym – jest nie tylko praktyczny, ale też doskonale prezentuje się w kuchni.

4. MPM MMR-12

Kolejne w tym zestawieniu urządzenie marki MPM to robot kuchenny, jaki warto wybrać w sytuacji, gdy szukasz taniego, a przy tym sprawnego sprzętu do pracy z ciastami. W komplecie dostajesz dwie misy (jedną plastikową), mieszadło K (czy raczej T) i osłonkę z lejkiem. Dzięki temu modelowi przygotujesz różne kremy i ciasta. Ograniczona funkcjonalność? Może. Ale cena jest zdecydowanie najlepsza!

5. Bosch OptiMUM MUM9B34S27

Bosch OptiMUM MUM9B34S27 zamyka nasz ranking. Robot kuchenny planetarny, wyposażony w silnik o mocy 1400 W i dużą, 5,5-litrową misę, ma trzy końcówki do ciast. W zestawie znalazły się również: maszynka do mięsa, akcesorium do kruszenia lodu i wyciskarka do soków. Osobno w sprzedaży można znaleźć wiele dodatkowych akcesoriów.

Wybierz idealny robot kuchenny dla siebie!

Powyżej miałeś okazję zapoznać się z najlepszymi urządzeniami w różnych segmentach cenowych. Poznałeś zarówno najlepszy z najlepszych, jak i „tanie, ale dobre” sprzęty do kuchni, mające pozytywne opinie użytkowników. Czy już wiesz, jaki robot kuchenny wybrać? Jeśli wciąż się wahasz – po prostu przejrzyj oferty producentów AGD.