Tort na urodziny – więcej niż wypiek cukierniczy

W urodzinowej tradycji przyjęło się, że solenizantowi piecze się ciasto. Tort to świetny sposób, by podkreślić unikalność tego dnia i docenić to, że ktoś jest. Taki wypiek powinien być dopasowany do preferencji samego zainteresowanego. Warto pamiętać, że chodzi nie tylko o smak, ale i formę. Dowiedz się więcej poniżej o tych wyrobach cukierniczych!

Torty dla maluchów – z ich ulubionymi postaciami z bajek

Najmłodsi mają wielu idoli, oglądanych najczęściej w ulubionych kreskówkach i animacjach. To zarówno postaci z bajek Disneya, jak i innych wytwórni. Jeśli znasz uwielbianych przez Twoją pociechę bohaterów – może warto zamówić tort z ich wizerunkiem? Maluch z pewnością ucieszy się, gdy zobaczy na wypieku figurkę lub buźkę, jaką zazwyczaj ma okazję oglądać jedynie w telewizji. Zdolni cukiernicy są w stanie oddać najróżniejsze detale, dzięki czemu wizerunek będzie żywo przypominał daną postać.

Torty na 18-tkę

Jeśli wyprawiasz 18-tkę dla swojego dziecka – także i w tym wypadku masz szereg najróżniejszych wzorów do wyboru. Możesz przebierać np. między popkulturowymi motywami lub postawić na zupełnie oryginalną formę. Co powiesz np. na torty w kształcie hamburgerów? Albo pudełka z luksusowym damskim obuwiem? Wypieki 3D z pewnością zrobią ogromne wrażenie na samym, świeżo upieczonym osiemnastolatku, jak i jego gościach.

Torty dla zapaleńców

Wiele osób jest pasjonatami. Mają najróżniejsze hobby, którym oddają się całym sercem. Innymi słowy – stanowią często element ich tożsamości. Czemu by więc nie postawić na wypieki nawiązujące do takich pasji? Popularne są m.in. torty w kształcie piłki nożnej czy całego boiska, ale równie intrygującą propozycją są np. wyroby cukiernicze w kształcie ryby. Każdy wędkarz na pewno by przyklasnął z zachwytu nad nimi!

Ograniczenie? Tylko wyobraźnia!

Pomysłów na podobne wypieki jest mnóstwo. Współczesne cukiernictwo pozwala formować je w najróżniejszy sposób. Dodatkowo ciasta te mogą mieć wiele szczegółów, do złudzenia przypominając raczej miniaturowe modele. Pamiętaj jednak, aby powierzać takie zadanie doświadczonym cukiernikom, co daje gwarancję smaku i niebanalnego wzoru.