Wcierki do włosów — co warto wiedzieć na ich temat?

Wcierki do włosów — co warto wiedzieć na ich temat?

Preparaty odżywcze przeznaczone do wcierania w skórę głowy to jeden z lepszych wyborów dla osób, które chcą realnie zadbać o wygląd swojej fryzury. Wcierki są w stanie włosy zagęszczać, wzmacniać, hamować ich wypadanie oraz dawać wiele innych rezultatów. By jednak ich osiąganie było możliwe, trzeba poznać podstawowe fakty związane z tymi produktami i ich stosowaniem. Czytaj dalej, by dowiedzieć się najważniejszego.

Dla kogo wcierki?

Osoby dbające o swoje włosy powinny wiedzieć, że to właśnie za pomocą preparatów wcieranych w skórę głowy można uzyskać najlepsze rezultaty, zwłaszcza w przypadku wypadania, osłabienia czy przerzedzenia włosów. W takich sytuacjach nakładanie kremowych odżywek i masek na pasma na długości nie pomoże, odżywienia potrzebują bowiem cebulki i mieszki włosowe znajdujące się w skórze. Wcierka do włosów ma przy tym dwojakie działanie —  dostarcza cennych składników, ale też sposób jej nakładania sprzyja lepszemu ukrwieniu i przez to odżywieniu cebulek i mieszków —  tak działa pocieranie skalpu. Warto przy tym wykonać masaż skóry głowy, co da jeszcze lepsze efekty.

Po tego rodzaju preparaty często zatem sięgają osoby narzekające na silne wypadanie włosów czy chcące przyspieszyć ich wzrost. Można stosować je w ramach kuracji, na przykład przez kilka tygodni, nic też jednak nie stoi na przeszkodzie, by takie produkty włączyć do swej rutyny pielęgnacyjnej na stałe.

Jak stosować?

Choć czasami producenci zalecają, by nakładać te odżywki i na skalp, i na włosy, to drugie tak naprawdę lepiej sobie darować, zwłaszcza w przypadku produktów opartych na alkoholu i ziołach, wysuszają one bowiem włosy. Znacznie lepiej będzie produktem pokryć tylko skórę głowy, wykonując przy tym masaż opuszkami palców. Wcierki można stosować codziennie, raz lub nawet dwa razy dziennie, zależnie od potrzeb i wskazań producenta.

Skuteczny sposób na poprawę zdrowia i wyglądu włosów

Stosowanie odżywczych toników czy lotionów, przeznaczonych do wcierania w skórę głowy, może dać liczne korzyści. Za ich pomocą można odżywić skalp i przywrócić mu odpowiednie pH, wzmocnić włosy, zagęścić je i przyspieszyć ich wzrost.